•  

  Po raz ostatni w tym roku zapraszamy Małych i Dużych Widzów na Rodzinne Święto Kina - tym razem poświęcone filmom starszym i starym.

  Wstęp wolny. Przyjdźcie spędzić z nami całe święto...!

  Do zobaczenia w Kinie Jeremi w Fordonie, ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13.

 • godzina 12.00

  RETRO-MIKOŁAJKI

  Zestaw klasycznych bajek i animacji, lalkowych i rysunkowych: od pierwszych produkcji powojennych, aż po doskonale znanych Reksia czy Bolka i Lolka. Seans połączony będzie z z warsztatami dla dzieci, improwizacją i muzyką na żywo do niemych filmów bajkowych.

 • godzina 13.30

  Z ARCHIWÓW BYDGOSKICH

  - reklamy i kroniki z lat 1935-1960 o tematyce bydgoskiej. Na seans złożą się: niepowtarzalny przedwojenny film propagandowy z bydgoskiej fabryki PERSILa, z unikatowymi migawkami z miasta w roku 1935, oraz montaż bloków z powojennych kronik filmowych, tematycznie związanych z Bydgoszczą i okolicami, w tym - z Fordonem.

 • godzina 14.15

  Nieme kino: "Dzika kotka" (1921)

  Historia miłości córki bandyty i austriackiego oficera pozostaje jednym z najbardziej niezwykłych filmów w karierze Poli Negri, która jako zawodowa tragiczka ekranu, doskonale sprawdziła się również się w filmie, który miał przede wszystkim bawić.

  "Dzika kotka" jest pastiszem niemieckiego ekspresjonizmu. Niezwykle plastycznie wykadrowane sceny z eksperymentowaniem kształtów, które eksponują scenografię egzotycznych, zamorskich krajów z pięknymi ośnieżonymi szczytami górskimi w surowości krajobrazu. Surrealizm, oniryzm przeplatany gagami, które dodają lekkości i wdzięku tej romantycznej komedii o lekkim zabarwieniu erotycznym.